Strip pásky oscident sú určené na minimálne invazívne otvorenie medzizubného priestoru. Aplikácia sa vykonáva za účelom jemného redukovaania kontaktných bodov v medzizubnom priestore zubnej substancie a vytvorenia priestoru pre uskutočnenie pohybu zubov alebo pre vytvorenie priestoru v oblasti ortodoncie. Stripingové jedno alebo obojstranné pásiky sú zhotovené z lekárskej ocele (brúsne i leštiace). Sú určené do oscilačných kolienkových násadcov EVA, ktoré nemajú rotačný pohyb, ale pílkovito kmitajú. Strip pásky je tieť vhodné používať do ručného obojstranného držiaka. Sortiment strip pások je potiahnutý s rôznou hrúbkou diamantovej vrstvy, čo umožňuje lekárovi vhodný výber strip pásky k použitiu.

Predstavujeme vám zostavu „strip“ aj s príslušenstvom, ktoré sa skladá z nasledovných komponentov, vrátane všetkých rôznych druhov strip pások k použitiu.

Štartovací strip set kufrík so 6-timi strip páskami
(4ks brúsne, 2ks leštiace)

Set v malom hliníkovom púzdre obsahuje:

Meradlo medzizubných priestorov s medzizubným rozsahom od 0,1 do 0,5mm

Strip pásik brúsny, biely, 25micron, perforovaný,  jemný

Strip pásik brúsny, červený, 40micron, perforovaný, medium

Strip pásik brúsny, šedý, 60micron, perforovaný, abrazívny

Strip pásik brúsny, zelený, 90micron, perforovaný, extra abrazívny

Leštiaci pásik oranžový, 15micron, extra jemný

Leštiacxi pásik žltý, bez perforácie, extra jemný

Úvodná sada so 6 rôznymi strip páskami na brúsenie i leštenie. S pomocou zvolenej brúsnej strip pásky sa vytvorí prvá medzizubná medzera, aby sa otvoril kontaktný bod. Strip pásky sa potom môžu zvoliť na brúsenie podľa požadovenej šírky medzierky akú potrebujeme. V priebehu práce doporučujeme používať na kontrolu šírok meradlo. Nakoniec sa pomocou žltej strip leštiacej pásky vytvorí hladký povrch.

Držiak strips pások obojstranný
kovový

Obojstranný kovový držiak oscident pre uchytenie strip pások. Jeden koniec držiaka prer uchytenie strip pások v rovnej polohe, druhý koniec držiaka pre uchytenie strip pások v uhle 45st.

Meradlo strips
kovové

Meradlo medzizubných priestorov s meracím rozsahom od 0,1 až 0,5mm. Ideálna pomôcka pri práci so strip páskami.

oscident strips pásky

Prehľadná tabuľka označenia rôznych druhov strip pások s ich špecifikáciou.

Inštrukážne video

dostanete sa na www stránky spoločnosti oscident